ویژگی‌های امام مهدی(عج)

مظلومیت

بیشترین ظلمی که از طرف ما، شیعیان به حضرت مهدی(عج) می رسد کثرت گناهان و اعمال و رفتارناشایسته مان است. چنانچه خود حضرت(عج) در توقیع معروفشان به شیخ مفید می فرمایند: «اگر پيروان ما - كه خداى آنان را در فرمانبردارى خويش توفيق ارزانى بدارد - به راستى در راه وفاى به عهد و پيمانى كه بردوش دارند، هم دل و يك صدا بودند، هرگز خجستگى ديدار ما از آنان به تأخير نمی افتاد و سعادت ديدار ما، ديدارى براساس آگاهى عميق وخالصانه نسبت به ما، زودتر روزى آنان می گشت.

از اين رو (بايد بدانند كه) جز برخى رفتار ناشايسته آنان كه ناخوشايند ما است و آن عملكرد را زيبنده اينان نمى‏دانيم، عامل ديگرى ما را از آنان دور نمى‏دارد.»(3) جناب حجت الاسلام و المسلمین گنجی نقل می‌فرمود که یکی از اولیاء خدا فرمودند:

...در عالم مکاشفه دیدم حضرت ولی عصر علیه السلام در مکانی مثل وسط دنیا ایستاده‌اند و برتمام عالم و حالات همه‌ی مردم، احاطه و تسلط کامل دارند، به همان سادگی که انسان به انگشتری که در دست دارد، احاطه کامل دارد. در آن حال معنای قطب عالم امکان برایم روشن شد، ایشان بر تمام مردم و اعمالشان نظاره داشتند و من خودم را در کنار آن حضرت دیدم که ایستاده‌ام، دست به دامان ایشان شدم و خواهش کردم که همیشه در کنارشان باشم و به هیچ عنوان از من جدا نشوند.

حضرت در مقابل این تقاضای من فرمودند: «من همیشه در این مکان (مرکز فرماندهی عالم) ایستاده‌ام، این شماها هستید که با انجام هر عملی که ما از شما نمی‌پسندیم، یک قدم از ما دور می‌شوید.»


ادامه مطلب


تاريخ : جمعه 31 اردیبهشت 1395  | 10:53 ق.ظ | نویسنده : فاطمه رحمانی | نظرات 13
مراسم‌های عزاداری در محرم یکی از سنت‌های مورد توجه شاهان قاجار به شمار می رفت و آنها از این فرصت برای نشان داد پایبندی خود به شرع و ارادتشان به اهل بیت(ع) استفاده می کردند.
در عصر قاجار با شروع ماه محرم خیابان ها و کوچه و شهر به پرچم های سیاه مزین می شد و در تهران نزدیک به دویست هیات مراسم عزاداری برقرار بود؛ در این میان شاهان نیز همراه با مردمی که رسوم و آداب عزاداری محرم را به جا می آوردند مراسم سوگواری برگزار می کردند.
 
ناصرالدین شاه که سخت خود را شیفته معصومین و بویژه امام حسین(ع) نشان می داد شاید بیش از دیگر شاهان قاجار خود را پایبند به عزاداری عاشورا می دانست. او در طول دوران سلطنت خود با ساخت تکیه دولت که گفته می شود بر اساس ساختمان "رویال البرت هال" در لندن طراحی شده بود هر شب مراسم روضه خوانی و سوگواری برگزار می کرد. در این میان مورخان علاقه زیاد شاه به اجرای نمایش تعزیه را دلیلی بر بنای تکیه دولت در دوره او می دانند.
 
(تصاویر) عزاداری محرم
 

ادامه مطلب


تاريخ : یک شنبه 26 اردیبهشت 1395  | 08:55 ق.ظ | نویسنده : فاطمه رحمانی | نظرات 1

نرم افزار ویژه مبعث رسول اکرم (ص)

 

مناسبت فرا رسیدن مبعث رسول اکرم (ص)  نرم افزار مذهبی ویژه مبعث رسول اکرم (ص)

چهل داستان و چهل حدیث پیامبر اکرم(ص)
 یک نرم افزار اسلامی برای رایانه توسط انجمن گفتگوی دینی وابسته به مرکز ملی پاسخگویی طراحی شده است. برنامه چهل حدیث یک ابزار مفید برای آگاهی از حدیث های آموزنده پیامبر اکرم (ص) است، همچنین 40 داستان منتخب از ایشان و 5 درس آموزنده و ارزنده از زندگیشان برای شما در نرم افزار گنجانیده شده است.

 

 

لینک های دانلود

حجم فایل

رمز فایل

پرسش و پاسخ

 

 

ادامه مطلب


تاريخ : چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395  | 06:00 ق.ظ | نویسنده : فاطمه رحمانی | نظرات 2

 

 

 

کم کم صدای گام های شور به گوش می رسد...................

صدای عشق بازی ها

صدای نم نم بارانی که عاشقان انتظارش را داشتند.........

صدای روزهایی که دل ها را واژگون می کند......

صدای ان العطشان های کودکان.........

هل من ناصر ینصرنی........

نوای "این اخی" با آن نگاه منتظر عباس...................

چشمان گریان زینب.................................

شبی که رقیه با پدر وداع کرد............

وداع رباب با علی اکبر............

آمادگی علی اصغر.......

و عشق بازی قاسم...!!!

 

و عشق بازی قاسم...!!!

 


ادامه مطلب


تاريخ : پنج شنبه 9 اردیبهشت 1395  | 02:20 ق.ظ | نویسنده : فاطمه رحمانی | نظرات 0
.: Weblog Themes By SlideTheme :.